Sobota, 27. července 2024
Soutěže
Okrskový fotbalový turnaj - Tvarožná Lhota
22. března 2008 Hasičský turnaj

Dne 22.3.2008 se kozojídští hasiči vypravili změřit své síly s ostatnimi hasičskými sbory z okolí ve fotbale, který se konal ve sportovní hale ve Tvarožné Lhotě. Tento zápas naši hasiči plánovali dlouho dopředu, sestavovali ten nejlepší tým a chtěli se pokusit o nejlepší výsledek!

Konečně přisla sobota, každý byl sportovně naladěný, i přes velké přípravy mělo naše družstvo trošku zpoždění a včas se nesešli u hasičské zbrojnice v Kozojídkách. Po příjezdu na místo utkání ve Tvarožné Lhotě byla na hráčích znát pořádná tréma, zjišťovali jaké mají své protivníky a měli spoustu elánu do hry!

Po krátkém zahájení, ve kterém se soutěžící dověděli pravidla hry, se pustili do velkého boje Kozojídky proti Petrovu. V zápase bylo vidět, že hráči jsou nadšeni pro hru, snažili se podat co nejlepší výkon! Nakonec tento zápas skončil 3:2 pro Petrov! Po kozojídských hasičích bylo vidět velké zklamání, nikdo nečekal, že hned první zápas prohrajeme! Všichni sledovali následující týmy, jak bojují o vítězné poháry Hroznová Lhota a Kněždub. Zápas zkončil 4:3 pro Hroznovou Lhotu! Další fotbalové utkaní bylo mezi Petrovem a Kněždubem, tady Petrov opravdu zabodoval a zvítězil 7:0. Mezi těmito zápasy naši sportovci doplnili energii a šli změřit síly s Hroznovou Lhotou a následně s Kněždubem. Bohužel i tyto zápasy prohráli! Naše družstvo bylo velmi zklamané, objevily se i drobné výčitky mezi hráči a celý tým ztrácel naději na nějaké umístění. Panovala velmi špatná nálada! Byl před nimi poslední zápas, ve kterém šlo pro naše hasiče o hodně! Jednalo se o usmístění na třetím místě.

Jejich posledním soupeřem byl Petrov. Hráči Kozojídek dali do tohoto utkání zbytek všeho úsilí a veliké nasazení, šlo o čest družstva a to je asi velký důvod pro výhru! Celý zápas byl velmi dramatický, první branka padla do naší sítě od spoluhráču z Petrova! Kozojídky pořád bojovali, i když bylo jasné, že mnohé hráče opouští síly! Velká podpora a projevení emocí vycházela od našeho brankáře! Velmi povzbuzoval svůj tým a myslím, že mnohým hráčům to pomohlo! Padly další dva góly, ale tentokrát do soupeřovi branky. Naši hráči tím získali obrovskou naději na vítězství. Samozdřejmě se nevzdával ani soupeř. Po pádu dalších branek byl stav 3:3. Velké nasazení obou týmů bylo neskutečné, ale když jsem viděla, že končí sedmá minuta a míč se kutálí do soupeřovy branky, měla jsem nejen já obrovskou radost! Přála bych vidět ostatním, jaké emoce prožívali  hráči. Byli nesmírně šťastní!

Při vyhlašování vítězů si čestně odnesl náš kapitán týmu pohár, který patřil třetímu místu! Za sebe můžu říct, i když fotbalu moc nerozumim, tak naše kozojídské fotbalové mužstvo bojovalo s obrovským nasazením a věřím, že příšte to nebude třetí místo, ale jedno z těch nejlepších!

Ve fotbalovém týmu soutěžili:
Michal Majtán (brankář), Antonín Pomykal, Vítězslav Pomykal, Miroslav Pátek, Štěpán Hruška, Vít Luňák, Dominik Jakubíček, Pavel Smištík, Zdeněk Grombíř, Milan Jakubíček a Tomáš Pavlica

Autorka článku : Aneta Majtánová

Výsledky :