Sobota, 27. července 2024
Soutěže
Dětská pohárová soutěž Kozojídky
29. dubna 2007 První soutěž mladých hasičů u nás

V letošním roce se nám podařilo získat právo pořádat v naší vesničce historicky první pohárovou soutěž v požárním sportu mladých hasičů. Soutěž, která proběhla 29.4.2007, byla zároveň pro ročník 2007 soutěží zahajovací.

Zúčastnit se přijelo celkem 23 družstev. Z toho 12 v kategorii mladších žáků a 11 v kat. starších žáků. Nás zajímali především mladší žáci, neboť v nich měly Kozojídky své zastoupení. Naši mladí hasiči začali s požárním sportem teprve v loňském ročníku, kdy sbírali zatím jen zkušenosti a učili se zvládat jednotlivé disciplíny. Přestože byli mezi ostatními družstvy teprve nováčky, dokázali své tréninkové úsilí proměnit už loni v první úspěchy. V předposlední soutěži vybojovali pohár za druhé místo a v závěrečném zápolení se odměnili pohárem vítězným.

S pohledu zdarů z konce loňského ročníku jsme byli plni očekávání, jak se podaří vstoupit do toho letošního, obzvlášť před domácím publikem. Nechtěli jsme nechat nic náhodě a poslední 3 týdny před soutěží jsme se věnovali intenzivnímu tréninku.Pro samotné zápolení, které se skládá ze dvou kol požárního útoku a štafety 4x60metrů, jsme si vylosovali, že na start nastoupíme jako desátí. Po prvním kole v požárním útoku jsme nemohli být spokojenější. S časem 20,47s. byli naši mladší žáci na průběžném prvním místě. K naší radosti se nepodařilo ani ve druhém kole tento čas žádnému družstvu překonat. Pro celkový úspěch bylo potřeba zvládnout ještě štafetu. Kozojídští žáci skončili druzí, rychlejší byla jen Strážnice. V konečném součtu to znamenalo vítězství pro Kozojídky, druhá byla Strážnice a třetí Rohatec.

Takto vypadalo naše družstvo (abecedně): Hanák Jakub, Hanzelka Tomáš, Hanzelková Terezie, Hlahůlek Tomáš, Kucharič Jakub, Kusalík Filip, Kusalíková Veronika, Majerčáková Lucie, Pavlica František, Pavlicová Anežka, Petrucha Honza, Semrád Honza, Šrahůlková Eliška.

Poděkování patří všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na přípravě, zajištění a průběhu soutěže.